Pražská stovka

Pražská stovka je každoroční pochod / závod konaný počátkem prosince v “okolí” Prahy, který v roce 2013 oslavil již dvacáté narozeniny. Uvozovky kolem slova “okolí” nejsou náhodou, protože i když název závodu evokuje sto kilometrů, ve skutečnosti celková trasa jen výjimečně měří méně než kilometrů 130, o nečekaně vysokém převýšení ani nemluvě. Obzvlášť poté, co se na start začalo jezdit mimo hlavní město a není to jeden velký okruh, si účastníci mohou prohlédnout místa Praze skutečně velmi vzdálená.

I přes ryze amatérskou organizaci závodu patří k tomu nejlepšímu, co se u nás dá absolvovat. A to nejen pro výbornou, téměř rodinnou atmosféru, ale možná trochu překvapivě i pro perfektní zázemí, skvěle značenou a do detailu promyšlenou trasu, a v neposlední řadě i pro hodně vysokou obtížnost vyplývající (nejen) ze zimního počasí.

Pražská 100 2017 aneb přišel, viděl a…? Zase nedošel…

Plán to byl jednoduchý a přitom dokonalý – přihlásím se na 24. ročník Pražské stovky, nakoupím dostatek teplé zimní výbavy, mentálně se připravím na zimu, led, bláto, tmu a desítky hodin na cestě, a po oslnivém výkonu si v cíli s Olafem pořídím vítězné selfíčko. Nepovedená sezóna 2017 tím bude zapomenuta a já se pln optimismu vrhnu na přípravu na sezónu příští. Inu, skoro to vyšlo. Skoro…

read more

Pražská Stovka 2016? Ani mi nemluvte, zase DNF…

Pražská stovka je ultra-dlouhý a ultra-náročný závod konaný v první půlce prosince v “okolí” našeho hlavního města s cílem v Praze – Modřanech. Každý rok se ho účastní několik stovek nadšenců, mezi kterými figuruji i já, a každý rok to většina z nich dojde až do cíle, zato já to zabalím někde v průběhu cesty. Bohužel, nejinak tomu bylo i letos…

read more

Pražská stovka 2015 aneb potřetí a zase neúspěšně…

Začíná se nám tady rozmáhat takový drobný nešvar. Každý první víkend v prosinci si na sebe vezmu teplé oblečení, batůžek a něco na zub, vypravím se na start Pražské Stovky (P100), spoustu hodin se peru s kilometry, nástrahami počasí a Olafovými záludnostmi, a pak… a pak stejně nedojdu do cíle.

read more

Bahenní a dešťová lázeň zvaná Pražská stovka 2014

Pražská stovka je již mnoho let takovým dost drsným zakončením sezóny ultramaratonců a ultratrailistů. Konává se v první polovině prosince a kromě pokaždé zcela změněné trasy a vzhledem k ročnímu období i různorodému počasí čekají na běžce a pochodníky především nástrahy a záludnosti připravené organizátory v čele s Olafem Čihákem.

read more

Pražská stovka 2012 nezdolána…

Na diplomy z úspěšně dokončené Beskydské sedmičky 2012 pomalu sedá prach a my se chystáme na další cestu nazvanou Pražská stovka 2012. Jedná se o již devatenáctý ročník závodu vedoucího z jižního okraje Prahy kolem Vltavy, Sázavy a Berounky přes několik kopců až zpátky do Modřan. Celkem 122 kilometrů s převýšením hodně přes 4000 metrů!

read more

Pin It on Pinterest