Fotogalerie Skotsko 2015

V létě v roce 2015 jsme se s Eliškou vypravili na 14 dní na severozápad Evropy, do Skotska. První týden jsme strávili na 150 kilometrů dlouhém výletu zvaném West Highland Way, vedoucím ze města Glasgow do města Fort William. Druhý týden jsme se přesunuli na ostrov Skye a nakonec jsme si krátce před odletem prošli nejhezčí místa v Edinburghu.

West Highland Way

Na 150 kilometrů dlouhém treku z Glasgow až do Fort William jsme strávili celých 8 dní, ale vzhledem k ne zcela povedenému počasí jsme toho nafotili jen málo. I tak se mezi fotkami najde dost takových, které rozhodně stojí za shlédnutí.

Ostrov Skye

Ostrov Skye leží na západním pobřeží Skotska a je nejznámějším a zároveň také nejnavštěvovanějším místem severní Británie. Podle magazínu National Geografic byl dokonce zvolen jako čtvrtý nejzajímavější ostrov na světě. A má co nabídnout. Tedy pokud je pěkné počasí, což v našem případě bohužel neplatilo.

Edinburgh

V hlavním městě Skotska jsme strávili posledních cca. 24 hodin naší dovolené. Udělali jsme si takový pěkný okruh vedoucí přes kopec Calton Hill s několika historickými stavbami, pak se centrem města vrátili kolem hradu do výchozího bodu, abychom si večer vyšlápli na přírodní dominantu Edinburghu, čedičové skalní útesy Salisbury Crags, ležící ve velkém parku Holyrood.

Pokud vás zajímá náš podrobný deníček, najdete ho na této stránce. Ale pokud chcete jen stručný souhrn, čeká na vás tady.

…a to je vše:)

Pin It on Pinterest