Články z rubriky Týnišťské šlápoty

Týnišťské šlápoty jsou každoroční pochod / závod konaný uprostřed léta, který v roce 2023 oslavil již třiatřicáté narozeniny. Trasa se každý rok mění, ale cíl je pokaždé stejný – Týniště nad Orlicí. Stejně jako sesterská Pražská 100 je i v tomto případě označení “stovka” hodně obecné, délka závodu jen výjimečně nepřesáhne 120 kilometrů a obtížnost je skromně řečeno legendární. I přes ryze amatérskou organizaci závodu patří k tomu nejlepšímu, co se u nás dá absolvovat. A to nejen pro výbornou, téměř rodinnou atmosféru, ale i pro hodně vysokou obtížnost vyplývající (nejen) z letního počasí plného vysokých teplot a silných bouřek.

Týnišťské šlápoty 2020 aneb pekelná výheň v Orlických horách

Jubilejní 30. Týnišťské šlápoty jsou úspěšně za mnou. Pod vedením Olafa a jeho pomocníků to byla další společensko-pochodnická akce, která už dlouho patří mezi ty nejlepší široko daleko. Opět byla k dispozici skvěle značená, avšak velmi dlouhá a náročná trasa z Náchoda do Týniště, občerstvovací stanice z říše fantazie a milí a pohodoví organizátoři skoro na každém rohu. A také pravé, nefalšované letní počasí, v letošním roce tak vzácné…

Týnišťské šlápoty 2018 aneb od dubu konečně až k dubu!

Týnišťské šlápoty 2018 aneb od dubu konečně až k dubu!

Jo, jo, jo, jo a ještě jednou JO! Olafův organizátorský skalp se konečně houpe na mém virtuálním pochodnickém opasku a já tomu stále tak trochu nemůžu uvěřit. Dokončil jsem Týnišťské šlápoty, zdolal jsem 120+ kilometrů s převýšením 3800+ metrů! Vyrovnal jsem se s horkem, suchem i bouřkou, a zároveň vylepšil rekordní záznam v kolonce nejdelší pochod. Ale hlavně, a to především, jsem se celou cestu výborně bavil.

číst více
Týnišťské (polo)šlápoty aneb Od dubu k dubu 2016

Týnišťské (polo)šlápoty aneb Od dubu k dubu 2016

Asi většina lidí má nějaký cíl. Někdo chce zhubnout, jiný se chce naučit španělsky, další by rád pronikl do tajů jazyka Java. Pro mě je takovým vysněným cílem úspěšné dokončení pochodu zvaného Pražská 100. A kde jinde na to potrénovat než na letním pochodu organizovaném stejnou partou nadšenců kolem Olafa Čiháka, který se schovává za kryptickou zkratku TŠODKD?

číst více

Pin It on Pinterest