Fotogalerie Dominikánská republika 2013

Ty nejkrásnější fotografie pořízené během naší čtrnáctidenní dovolené v exotické destinaci nazvané Dominikánská republika, které spolu s chudým Haiti sdílí malý ostrov ve středu Karibiku. Kromě vyvalování se na sluníčku a koupání se v úžasném moři jsme se podívali i do hlavního města země Santa Dominga a vyrazili jsme i na velryby. Aby v tom byl trochu pořádek, rozdělili jsme fotky na 4 tématické části.

Hotel Carabela Beach Resort a vše kolem něj

Ubytování typu All Inclusive jsme měli zajištěné v luxusním resortu jménem Carabela Beach Resort & Casino přímo na pobřeží. Pokoj samotný byl s terasou s výhledem na moře a s vířivkou místo vany. Dokonce jsme měli i samostatnou pláž s vyhrazenými lehátky, kterých byl dostatek pro všechny, takže jsme se nemuseli každé ráno strachovat, jestli si budeme mít kde lehnout. Kromě pláže bylo pro hotelové hosty připraveno i několik bazénů a dalších lákadel, vesměs ukrytých v upraveném parčíku.

Moře a pláže

Průzračně modré až zelené moře, zářivě bílý písek a palmy jen kousek od příboje, Karibik je prostě Karibik! Během celé dovolené nám až na drobné výjimky přálo počasí, bylo pořád jasno až polojasno, a aby nám nebylo moc horko, neustále foukal vytrvalý pasát. Ve vodě jsme kromě plavání a koupání hledali i lastury zahrabané v písku, prostě byla zábava od rána do večera.

Výlet do Santa Dominga

Abychom u moře úplně nezlenivěli, vydali jsme se i na dva výlety. Prvním z nich byla návštěva hlavního města Santa Dominga, kde jsme si kromě muzea Kryštofa Kolomba prohlédli i jeho ohavný betonový památník nebo katedrálu sv. Marie.

Plavba za velrybami

Druhým výletem byla cesta za velrybami do zátoky Samaná. Měli jsme štěstí, viděli jsme jich hned několik! Po skončení okukování těchto obrovských savců jsme se ještě stavili na malebném ostrůvku Cayo Levantado, který je kvůli světoznámé reklamě na Bacardi už mnoho let známý jako Bacardi Island.

A to je vše, co jsme v Dominikánské republice viděli a nafotili. 🙂 FotoGalerie-Page

Pin It on Pinterest