Články z rubriky Karlštejnská tlapička

Karlštejnská tlapička je Trilobití akce občas začínající, ale vždy končící v podhradí našeho nejznámějšího hradu Karlštejn. K dispozici je několik tras různých vzdáleností, ta nejdelší mající kolem 55 kilometrů se pak běhává o poháry. Koná se na přelomu dubna a května, takže bývá hezké počasí a okolí Karlštejna je prostě fajn, proto jsem celkem pravidelným účastníkem.

Karlštejnská tlapička 2023 aneb druhý pohár do sbírky!

Karlštejnská tlapička patří mezi mé nejoblíbenější “kratší” pochody a závody, tak kolem 50 kilometrů. Jednak mám rád Karlštejn, a pak se organizátorům pokaždé podaří naplánovat zajímavou trasu v okolních lesích, loukách a vesnicích. Navíc jsem zde před lety poprvé a zatím naposledy získal krásný pohár za páté místo, takže když byl oznámen termín letošního ročníku, okamžitě jsem si toto datum vyznačil do kalendáře a začal se těšit.

Karlštejnská tlapička 2022 aneb berounské repete po 5 letech

Karlštejnská tlapička 2022 aneb berounské repete po 5 letech

Nechci to zakřiknout, ale po dvou letech Covidového omezování se možná blýská na lepší časy. Minimálně Trilobitem Barrandov plánovaná Karlštejnská tlapička řeší jen klasické organizační věci a testy, roušky a další opatření spojená s touto metlou počátku dvacátých let tohoto století. Pravda, minimálně na nejdelší trase asi nepůjde o akci přímo masovou, ale i tak je to velmi příjemná změna.

číst více
Karlštejnská tlapička 2016 aneb do Dobříše a zase (skoro) zpět

Karlštejnská tlapička 2016 aneb do Dobříše a zase (skoro) zpět

Loňská Tlapička byla povedená a i přes nudnější pasáže jsem si ji užil. Proto jsem se na letošní ročník, který měl díky zcela změněné trase vedoucí skrz Brdy do Dobříše a zpět na nádraží Karlštejn nabídnout mnohem lepší zážitek, dost těšil. Bohužel moje trávící soustava si noc před závodem postavila hlavu, a tak jsem se ráno probudil slabý a nevyspalý.

číst více
Karlštejnská tlapička 2015 a můj první (skoro) vítězný pohár

Karlštejnská tlapička 2015 a můj první (skoro) vítězný pohár

V sobotu má být pěkné počasí, tak stačí chvilka hledání na internetu a mám program. Jmenuje se Karlštejnská tlapička a jedná se o turistický pochod pořádaný Klubem českých turistů, respektive jeho oddílem nazvaným Trilobit Barrandov. Jak lze z názvu odhadnout, alespoň na chvíli se budeme pohybovat v oblasti hradu Karlštejn.

číst více

Pin It on Pinterest