Fotogalerie Chile 2013

Ty nejkrásnější fotografie pořízené během naší třítýdenní cesty po Chile, této protáhlé zemi na západním pobřeží jižní části Jižní Ameriky. Podívali jsme se postupně na sever do hor i na poušť Atacama, na jih do Patagonie v okolí národního parku Torres del Paine, zaletěli si na Velikonoční ostrov a pobyt zakončili v hlavním městu Santiagu.

Severní oblasti a poušť Atacama

Na severu Chile jsme se vypůjčeným červeným autem Mitsubishi postupně podívali do národního parku Lauca na kouzelné kopečky Parinacota a Pomerape, obdivovali obrovské geoglyfy včetně toho největšího Obra z Atacamy, pekli se ve žhavém slunci na poušti Atacama plné vyprahlé půdy a solných jezer, kochali se pohledem na divoké lamy, plameňáky, lišky a další zvířata, a nakonec odletěli z města Antofagasta daleko na jih až do Patagonie.

 

Patagonie

V Patagonii nás přivítaly o 30 stupňů nižší teploty a hodně deště. Hlavním cílem návštěvy byl národní park Torres del Paine, kde jsme si s batohy na zádech během několika dní prošli skoro celou trasu nazvanou podle svého tvaru „W“, ale navíc jsme zvládli i dva výlety za tučňáky magellanskými a jeden dlouhý výlet lodí za dvojicí ledovců Balmaceda a Serrano.

Velikonoční ostrov

Ačkoliv je Velikonoční ostrov součástí Chile, leží doslova ztracen v Tichém oceánu asi 3500 kilometrů od jeho pobřeží. Při plánování naší dovolené jsme sice přemýšleli, jestli má smysl letět 5 hodin tam a 5 hodin zpátky, ale nakonec jsme se shodli na tom, že má. A ani na okamžik jsme nelitovali, protože Velikonoční ostrov, to nejsou jen pozoruhodné a tajuplné sochy Moai. To je i spousta dalších historických památek obklopených zajímavým geologickým okolím a krásnou přírodou.

Santiago de Chile

Na závěr naší dovolené jsme si prohlédli a prožili asi to nejznámější z historického hlavního města Chile Santiaga a navštívili nejstarší místní vinici fungující již skoro 200 let.

Pokud vás zajímá náš podrobný deníček, najdete ho na této stránce. Ale pokud chcete jen stručný souhrn, čeká na vás tady. A k dispozici máme i pár videí!

…a to je vše:)

FotoGalerie-Page

Pin It on Pinterest