Rakovnická 100 / 60

Začalo to jako šedesátka, po několika ročnících už je účastníkům k dispozici i nefalšovaná královská vzdálenost. “Rakovnická 100” je pochod s neopakovatelnou atmosférou, skvělým organizačním zajištěním a neuvěřitelně nízkým startovným. Patří sice mezi trochu snadnější stovky, ale horké květnové počasí dokáže potrápit nejednoho dálkoplaza. A pokud někdo preferuje spíš přesun kolmo než pěšmo, může si zvolit kombinační závod, nebo i čistokrevnou cyklo-trasu.

Rakovnická 100 2019 aneb řeky, potoky, brody a jeden přívoz na Křivoklátsku

Rakovnická 100 2019 aneb řeky, potoky, brody a jeden přívoz na Křivoklátsku

Je to již tři roky, co jsem se jednoho sobotního rána vydal na výlet do Rakovníka, abych si tam v rámci Rakovnické 60 prošel okolí a prohlédl si krásy Křivoklátska. Dost se toho od té doby změnilo, změny se však udály i v Rakovníku – účastníků zase výrazně přibylo, k dispozici mají i několik tras navíc, ale hlavně je mezi nimi i čistokrevná stovka. A právě na tu jsem se letos vypravil.

read more
Rakovnická 60 zdárně za mnou

Rakovnická 60 zdárně za mnou

Co s načatým víkendem? Což takhle Rakovnická 60? Je to sice teprve třetí ročník, ale odevšad na ni slyším jen pozitivní ohlasy, a když ji na Facebooku pochválil i sám Olaf, tak to nemůže být šlápnutí vedle. Ale jak se do Rakovníka dostat na šestou hodinu ranní bez toho, abych noc strávil na cestě? I tady pomůže Facebook, respektive Jirka, který přes něj nabízí odvoz na start.

read more

Pin It on Pinterest