Články z rubriky Tenerife 2024

První návštěva na Kanárech a hned taková pecka!

Začátek treku je tu, bude to pořád do kopce (Los Cristianos -> Vilaflor de Chasna)

Den 1. — Den D nadešel! Po půl roce plánování, celodenním cestování na ostrov zaslíbený, přespání v luxusním hotelu a velmi dobré snídani nandavám batoh na záda, upravuji popruhy, pořizuji poslední předstartovní selfíčko, zapínám hodinky a rozvážným krokem vyrážím na cestu. Pokud všechno dobře dopadne, čeká mě přes 400 kilometrů kolem dokola ostrova. Spousta šplhání po kopcích, sestupů do údolí, sluníčka, větru a na severu asi i mraků a deště. A snad i nějaké to koupání, když už jsem na těch Kanárech!

Moje výbavička alias Gear List pro Tenerife 2024

Moje výbavička alias Gear List pro Tenerife 2024

Velký nákup před expedicí do Irska uspokojil většinu mých dlouhodobých potřeb z hlediska výbavy, nicméně drobné změny nebo doplnění výbavy bylo před expedicí na Tenerife potřeba. Už jen proto, že na rozdíl od uplakaného a chladného počasí mě zde bude čekat teplíčko a sluníčko. Ale i na Kanárech umí být počasí nepříjemné, obzvlášť na severu nebo pod vrcholkem 3.715 metrů vysoké sopky Pico del Teide. Takže jsem se snažil nenechat nic náhodě.

číst více
Příprava a cesta na expedici na Tenerife 2024

Příprava a cesta na expedici na Tenerife 2024

Kanárské ostrovy. Dovolenková destinace převážně německých důchodců a anglických nevybouřených mladíků. Ale také krásná příroda, vysoké hory a spousta značených stezek svádějících k tomu nandat si na záda krosnu a vyrazit za poznáním. Jinam, než na plážové lehátko nebo do baru v centru jednoho z pobřežních měst a městeček. Ani nevím, kdy přesně mě ta myšlenka napadla, ale od první chvíle mě nadchla a já se počátkem února mohl začít připravovat na svou další sólo expedici.

číst více

Pin It on Pinterest