WP GPX Maps Error: GPX file not found! /www/doc/www.nasetoulani.cz/www"/wp-content/uploads/gpx/2012-08-25

Příprava na B7 2012 (Ostravice – Ráztoka)

autor: Srp 25, 2012Horská turistika0 komentářů

Dnes nás čeká druhá část přípravy na Beskydskou sedmičku (B7), projdeme si trasu z Ostravice na Ráztoku přes Smrk (1276 m) a Čertův mlýn (1205 m). Počasí nám opět přeje, tak se po příjezdu do Ostravice kolem deváté hodiny dopolední moc dlouho nezdržujeme a po nákupu nezbytných kalorií a vody se vydáváme na cestu.

Během cesty se nic významného nestalo:) Vyšplhali jsme na Smrk, seběhli na okraj Čeladné, vylezli na Kněhyni a Čertův mlýn, a nakonec přes Tanečnici došli na Pustevny. Počasí nebylo ideální, ale většinu času nepršelo. I z toho důvodu jsme za celou cestu potkali jen málo lidí. Podobně pusto bylo na Pustevnách, kde jsme si v restauraci Koliba dali pořádnou večeři.

Když jsme vylezli z hospody, už se začalo šeřit. Sluníčko pozvolna mizelo za kopci a my se vydali na závěrečnou část naší cesty, kterou byl sestup do Ráztoky, kde jsme měli domluvený hotel a nocleh.

Druhý den bohužel opět pršelo, takže jsme druhou část našeho plánu odpískali a vydali se na cestu do Ostravy k Hančiným rodičům. Během dnešního výletu jsme se z Ostravice dostali přes Smrk, Kněhyni a Čertův mlýn až do Ráztoky.

Na cestě jsme strávili zhruba 10 hodin a 22 minut. Celkem jsme ušli téměř 30 kilometrů, nastoupali asi 1842 metrů a sestoupali zhruba o 100 metrů méně.

A to je pro dnešek vše:)

Pin It on Pinterest