WP GPX Maps Error: GPX file not found! /www/doc/www.nasetoulani.cz/www"/wp-content/uploads/gpx/2013-03-16

Přechod přes Keprník aneb trénujeme na Horskou výzvu 2013

autor: Bře 16, 2013Horská turistika0 komentářů

Zima nezima, trénovat se musí. Asi to jsme si s Hankou řekli někdy uprostřed března a hned začali plánovat nějakou tu zimní horskou výpravu. A protože nás za necelý měsíc čekala první Horská výzva v Jeseníkách, cíl naší cesty byl známý už dopředu. Na horách sice byla ještě spousta sněhu a podle Aladina měl během dne připadnout další, ale to nás neodradilo vydat se autobusem do Červenohorského sedla a přes Keprník a Šerák do Ramzové, kde bude za měsíc při Horské výzvě první kontrola. V Červenohorském sedle to vypadalo jako v pohádce. Sněhu bylo víc než dost, ale přes příznivé podmínky byl na svazích jen relativně málo lyžařů a ještě méně běžkařů. Možná i proto, že už ráno začalo sněžit a celé dopoledne zůstalo pod mrakem. Nám to ale ani moc nevadilo, měli jsme dostatečně teplé oblečení a i sil jsme měli na rozdávání.

S přibývajícím časem se začalo trochu vyjasňovat a čas od času se ukázalo i sluníčko. I běžkařů začalo přibývat a občas, především při sjíždění poměrně prudkých kopců, na ně byl zajímavý pohled:) Bohužel, než jsme se vyšplhali až na Keprník, což vzhledem k masám sněhu zabralo poměrně dost času, viditelnost opět výrazně poklesla a začal foukat i silný, nepříjemný vítr. Na vrcholku jsme se proto moc nezdrželi, jen pár fotek a šlo se do závětří.

Naše další zastávka byla na Šeráku v horské chatě. Když jsme se pokochali výhledem, dali jsme si něco malého a teplého do žaludku, trochu si odpočinuli a vyrazili na poslední část naší cesty, sestup do Ramzové.

Cestou se opět udělalo krásné počasí, které spolu se zářivě bílým sněhem vytvářelo kouzelné scenérie. Občas jsme si i trochu zablbli:)

Cesta do Ramzové byla nejkrásnější. Čistý vzduch nabízel krásné výhledy, sluníčko svítilo a skoro pálilo, prostě zimní pohádka. Na závěr cesty nás čekala krátká cesta po sjezdovce. Dole u lanovky jsme si dali Kofolu a malý přípitek a šli na vlak, který nás s jedním přestupem dovezl až do Olomouce.

A na závěr zase něco ze statistického soudku se spolupráci s Garmin Connect. Během procházky z Červenohorského sedla na Ramzovou jsme ušli celkem 14,58 kilometrů, nastoupali 655 metrů a sestoupili 916 metrů. Celkový čas na trase byl 5 hodin 51 minut, z toho jsme se sunuli vpřed 3 hodiny 32 minut průměrnou rychlostí 4,1 km/h.

Pin It on Pinterest