Stovka Podkrkonoším

Jednou z podzimních stovek je i Stovka Podkrkonoším. Jedná se o papírově snadnější stovku vedoucí v oblasti mezi Dvorem Králové nad Labem a Trutnovem, ale i tak se na kopečcích s maximální výškou kolem 700 metrů dokáže nastřádat celkové převýšení hodně přes 3000 metrů. Trasa je obecně stálejší, nemění se každý rok, ale organizátoři neváhají sáhnout i k částečným úpravám. Poslední změnou je vedení přes Kuks.

Velmi silnou stránkou závodu je organizace a občerstvovací stanice. Obzvlášť ta na hradu Pecka je dotažená k dokonalosti a kromě ukojení základních potřeb potěší i oko a ducha. Obecně se i přes trochu fádnější okolí (vysoké hory jsou prostě vysoké hory) jedná o skvělý podnik, který stojí za to navštívit.

Stovka Podkrkonoším 2020 aneb bláto, louže, marast, zima, déšť a sníh

Stovka Podkrkonoším 2020 aneb bláto, louže, marast, zima, déšť a sníh

Letošní, až na prosinec posunutá Stovka Podkrkonoším byla již mou třetí stovkou tohoto jména v pořadí. A přesně podle lidového rčení “do třetice všeho dobrého i zlého” jsou mé pocity trochu smíšené. Na straně jedné jsem nadšen svým skvělým sportovním výkonem, možná nejlepším, jakého jsem za 8 let chození a běhání po horách dosáhl, na straně druhé jsem mírně zklamán z organizace závodu. Ale celkově se mi to nakonec líbilo, takže konec dobrý, všechno dobré… 🙂

read more
Stovka Podkrkonoším 2018 aneb babí léto na stovce (skoro) bez kopců

Stovka Podkrkonoším 2018 aneb babí léto na stovce (skoro) bez kopců

Tak ještě jednou a naposled, sporťáku! Jednoduchá stovka NEEXISTUJE, jasný? Že trasa nevede přes Sněžku, do pěti černých sjezdovek, skrz neprostupné pralesy, rozlehlé močály či není zapadaná půl metrem sněhu neznamená, že to bude procházka růžovou zahradou a že to můžeš podcenit! Rozumíme si? Dobře, tak na to mysli, jinak si koleduješ o malér! A teď odchod a nandej jim to!!

read more

Pin It on Pinterest