Týnišťské šlápoty

Týnišťské šlápoty jsou každoroční pochod / závod konaný uprostřed léta, který v roce 2015 oslavil již dvacáté páté narozeniny. Trasa se každý rok mění, ale cíl je pokaždé stejný – Týniště nad Orlicí. Stejně jako sesterská Pražská 100 je i v tomto případě označení “stovka” hodně obecné, délka závodu jen výjimečně nepřesáhne 120 kilometrů a obtížnost je skromně řečeno legendární.

I přes ryze amatérskou organizaci závodu patří k tomu nejlepšímu, co se u nás dá absolvovat. A to nejen pro výbornou, téměř rodinnou atmosféru, ale možná trochu překvapivě i pro perfektní zázemí, skvěle značenou a do detailu promyšlenou trasu, a v neposlední řadě i pro hodně vysokou obtížnost vyplývající (nejen) z letního počasí plného vysokých teplot a silných bouřek.

Týnišťské šlápoty 2018 aneb od dubu konečně až k dubu!

Týnišťské šlápoty 2018 aneb od dubu konečně až k dubu!

Jo, jo, jo, jo a ještě jednou JO! Olafův organizátorský skalp se konečně houpe na mém virtuálním pochodnickém opasku a já tomu stále tak trochu nemůžu uvěřit. Dokončil jsem Týnišťské šlápoty, zdolal jsem 120+ kilometrů s převýšením 3800+ metrů! Vyrovnal jsem se s horkem, suchem i bouřkou, a zároveň vylepšil rekordní záznam v kolonce nejdelší pochod. Ale hlavně, a to především, jsem se celou cestu výborně bavil.

read more
Týnišťské (polo)šlápoty aneb Od dubu k dubu 2016

Týnišťské (polo)šlápoty aneb Od dubu k dubu 2016

Asi většina lidí má nějaký cíl. Někdo chce zhubnout, jiný se chce naučit španělsky, další by rád pronikl do tajů jazyka Java. Pro mě je takovým vysněným cílem úspěšné dokončení pochodu zvaného Pražská 100. A kde jinde na to potrénovat než na letním pochodu organizovaném stejnou partou nadšenců kolem Olafa Čiháka, který se schovává za kryptickou zkratku TŠODKD?

read more

Pin It on Pinterest