GeoKoPr

GeoKoPr je tajuplně znějící zkratka pro pochod ze Svatého kopečku u Olomouce až na Praděd, pořádaný a organizovaný chalany věnující se problematice Geocachingu. Letos se pořádá už pátý ročník a jde se přes noc z pátku na sobotu. Celková délka pochodu opět přesáhne 85 kilometrů a stejně jako každý rok se končí až na vrcholku Pradědu. Jako odměnu za vynaložené úsilí je možné od organizátorů zakoupit pamětní dřevěnou medaili.

Začalo to jak jinak než v hospodě, kde se tři kamarádi po hádce kdo kam až dojde domluvili, že následující pátek místo pivka vyrazí ze Svatého Kopečka u Olomouce na Praděd. A tak slovo dalo slovo a dva kamarádi skutečně přišli v pátek v pohorkách a s batohem do hospody. Třetí to vše chápal jako žert a přišel tedy pouze nalehko v tenounkých polobotkách. I stalo se, že historicky první GeoKoPr šel v sáčku a polobotkách.

…a tradice byla na světě:)

GeoKoPr 2013 podruhé a tentokrát až na Praděd

GeoKoPr 2013 podruhé a tentokrát až na Praděd

Kdysi dávno, přesně před 378 dny, jsme se vydali na pochod nazvaný GeoKoPr, ale do cíle nedošli. Během roku jsme proto poctivě trénovali, nachodili mnoho stovek kilometrů a zúčastnili se hned několika pochodů. Takže jsme si před startem mohli s klidným svědomím říci, že jsme na pátý ročník GeoKoPru připraveni.

read more
GeoKoPr 2012 aneb jak to všechno začalo

GeoKoPr 2012 aneb jak to všechno začalo

Bylo… Nebylo… Kdysi dávno přišla Hanka s tím, že banda místních nadšenců hledajících “poklady” pořádá takový menší pochod z Olomouce, respektive ze Svatého Kopečku u Olomouce, až na Praděd. Celkem něco málo přes 80 kilometrů. Po několika dnech jsme se rozhodli přihlásit se a vyzkoušet to. Dovolená na Islandu se blížila a přípravu nebylo radno podceňovat!

read more

Pin It on Pinterest