Fabiánova 100 (Brdská stezka)

Na jaře se vždy jezdilo do Mníšku pod Brdy. Tradice, kterou započal Honza Zajíček a léta byla spjatá s areálem Kovohutí v Mníšku pod Brdy. Původně se jmenovala Stezkou Brdských partyzánů a byla jedna z těch, která zavedla tradici rozdělení stovek na denní a noční část. Čas jde dál a organizaci přebírá Pepa Krejsa. V devadesátých letech získává pochod nový název Brdská stezka a sedmnáct let nazad přichází akce o svojí královnu, stovku. Do popředí se dostává běh, mění se trasy pochodů s cílem na Studeném vrchu.

Přichází rok 2017 a s ním významné výročí. 50. ročník Brdské stezky má ale divnou pachuť, Pepa se rozhodne s organizátorstvím skončit. Ale tento příběh má snad šťastný konec, Brdská stezka pokračuje a 51. ročník sebou přináší i návrat královské trasy v podobě stovky. Tentokrát nově, v přírodě, v duchu ultratrail. A o rok později znovu, jen jinou trasou.

Fabiánova 100 2019 aneb jarní očistec ve východních Brdech

Fabiánova 100 2019 aneb jarní očistec ve východních Brdech

Není příliš obvyklé, abych během jednoho měsíce absolvoval dva pochody na skoro stejném místě. Ale protože se jedná o Brdy, které mám aktuálně skoro “za barákem”, a první z pochodů se odehrával v jihozápadní části u Spáleného Poříčí, nebyla má účast na Fabiánově stovce alias Brdské stezce žádným nudným opáčkem. Navíc jsem měl Brdům co vracet, zatím to tam pro mě vždy dopadlo neslavně.

read more
Fabiánova 100 2018 aneb jednou jsi dole, jednou nahoře (DNF)

Fabiánova 100 2018 aneb jednou jsi dole, jednou nahoře (DNF)

Namlsán hodně povedeným Pražským půlmaratonem mám zálusk na další trofej – reinkarnovanou Fabiánovu stovku konanou v Brdech. Organizace se ujal můj kamarád a parťák z B7 Jirka Větvička s pomocníky, takže to pro mě bude mít i trochu jiný rozměr. Musím ukázat, že loňské fiasko s nedokončeným beskydským propršeným pochodem byl ojedinělý výbuch…

read more

Pin It on Pinterest